Ogłoszenia Gdańsk na Dodajnowe.pl > Wiadomości > Jak zwiększyć komfort noszenia soczewek kontaktowy

Jak zwiększyć komfort noszenia soczewek kontaktowy

Zadaniem szkieł kontaktowych jest ułatwienie życia osobom z wadami wzroku. Dzięki soczewkom nie muszą one więcej zakładać okularów. Niestety, szkła mogą również powodować dyskomfort, a nawet przyczyniać się do rozwoju rozmaitych schorzeń oczu. Jak tego uniknąć i cieszyć się komfortowym noszeniem soczewek kontaktowych?

Problem z przesuszaniem

Zdecydowanie największym problemem związanym z noszeniem soczewek jest wywoływane przez nie wysuszanie gałek ocznych. Czasami już po kilku godzinach obecności szkła w oku, zaczyna ono piec i się czerwienić. Czy jednak jest to nieodłączny skutek noszenia soczewek?

Rodzaj soczewek a suchość oczu

Na poziom suchości oczu użytkownika soczewek wpływa wiele czynników takich, jak:

• nawodnienie soczewek
• czas noszenia szkieł
• predyspozycje indywidualne
• jakość soczewek

Kwestia nawodnienia soczewek zdaje się najistotniejsza, jeśli chodzi o zapobieganie suchości oczu. Za ten parametr odpowiada materiał wykorzystany do stworzenia danych soczewek. Do najwilgotniejszych należą dwa popularne dziś materiały, którymi są Balafilcon A i Halafilcon B. Oba materiały wykorzystuje firma Bausch&Lomb, pierwszy do konstrukcji soczewek purevision, drugi do modelu Soflens 59.

Z pewnością nie bez znaczenia jest także czas noszenia soczewek. Im dłużej obce ciało znajduje się w oku, tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu dojdzie do przesuszenia. Ponadto, nie można zapominać o predyspozycjach indywidualnych. U niektórych osób podatność na wysuszanie oczu jest po prostu większa.

Jeżeli chodzi o jakość szkieł kontaktowych, najistotniejsze jest, czy nie znajdują się w nich żadne dodatki materiałów drażniących, mogących zintensyfikować wysuszanie. Kupując tylko tak znane modele soczewek, jak choćby wspomniane Soflens 59, najłatwiej ustrzec się kontaktu ze szkłami niskiej jakości.

Podrażnienia oczu

Kolejny problem dla użytkowników soczewek kontaktowych stanowią silne podrażnienia oczu, które prowadzą do rozwoju stanów zapalnych. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest tym mniejsze, im gładsze są soczewki. Szkła kontaktowe Soflens 59 wykonano przy użyciu technologii UniFit, dzięki której masa soczewki zawsze jest równomiernie rozłożona. Tym samym szkło bardzo gładko przesuwa się po oku, zupełnie go nie drażniąc.

Tanie i dobre soczewki Soflens 59

Niewątpliwie, podczas zakupu szkieł kontaktowych wiele osób zwraca uwagę na koszty związane z ich zakupem. Idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie produktu wysokiej jakości w niskiej cenie. Wydaje się, że wymienione kilkukrotnie soczewki Soflens 59 oferowane m.in. przez Okularywsieci.pl spełniają ten warunek. Jest to ekonomiczne rozwiązanie proponowane przez uznanego producenta – Bausch&Lomb.