Ogłoszenia Gdańsk na Dodajnowe.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Gdańsk i okolic!

Zniszczył baner, wyniósł gazety z krytycznym artykułem. Został burmistrzem Sztumu

2018-10-23 10:46:49

Leszek Tabor burmistrzem Sztumu jest od 20 lat. Zasłynął w mediach, kiedy zniszczył baner z krytycznym wobec niego hasłem. W tym roku było o nim głośno po tym, jak razem z siostrą wyniósł stos gazet z nieprzychylnym wobec niego artykułem. Mimo wszystko mieszkańcy Sztumu postawili na niego. Wygrał w I turze.


Sprawdź, kto zwyciężył w twoim mieście

2018-10-23 10:20:00

W niedzielę - w pierwszej turze wyborów samorządowych - wybraliśmy wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych. Poniżej wyniki z wybranych miast.


"Jeżeli ktoś zaczyna kopać po kostkach, to ja też jestem Kaszubem". Karnowski po raz szósty

2018-10-23 07:16:02

Wygraną w kieszeni i to w pierwszej turze ma Jacek Karnowski. To oznacza, że będzie rządził Sopotem przez kolejnych pięć lat - już po raz szósty z rzędu. Materiał programu "Polska i Świat".


"Przełamaliśmy duopol wielkich partii politycznych"

2018-10-22 14:26:00

Przełamaliśmy duopol wielkich partii politycznych – PiS i PO – powiedział na konferencji prasowej prezydent Słupska Robert Biedroń, przedstawiając nieoficjalne, cząstkowe wyniki wyborów na prezydenta miasta. Zgodnie z nimi prezydentem zostanie Krystyna Danilecka-Wojewódzka.


"Szczecin jest i będzie bezpartyjny". Krzystek wygrał zdecydowanie, ale będzie druga tura

2018-10-22 14:07:00

Przeliczono głosy ze wszystkich szczecińskich komisji. Piotrowi Krzystkowi, bezpartyjnemu kandydatowi, niewiele zabrakło, by wygrać w pierwszej turze – uzyskał ponad 47 procent głosów. Za dwa tygodnie w drugiej turze zmierzy się z Bartłomiejem Sochańskim, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.


Sukces ojca posła Platformy. Wygrał już w pierwszej turze

2018-10-22 12:38:00

Po raz kolejny prezydentem Inowrocławia został prawdopodobnie Ryszard Brejza. W pierwszej turze, według nieoficjalnych jeszcze wyników, zdobył blisko 60 procent głosów.


Adamowicz z poparciem Wałęsy, teraz liczy na PO i Nowoczesną. "To wybór naturalny"

2018-10-22 12:05:00

Jarosław Wałęsa, który nie weźmie udziału w drugiej turze poprosił w poniedziałek swoich wyborców, żeby "za dwa tygodnie poszli na wybory po raz kolejny i oddali głos na Pawła Adamowicza". Obecny prezydent Gdańska ma nadzieję, że w ślady Wałęsy pójdą Platforma Obywatelska i Nowoczesna. - Nie mogą poprzeć Płażyńskiego, ale tez nie mogą być obojętni, więc powinni poprzeć mnie, to jest wybór naturalny - powiedział prezydent.


Osoby z wyższym wykształceniem i specjaliści głosowali na Adamowicza i Wałęsę

2018-10-21 23:36:00

Jak wynika z sondażu IPSOS, Jarosław Wałęsa zmierzyłby się w drugiej turze z obecnym prezydentem Gdańska, gdyby decydowali jedynie wyborcy z wyższym wykształceniem i osoby w wieku 30-39 lat. Kacper Płażyński zdecydowanie wygrywa z kolei wśród osób z wykształceniem zawodowym i wyborców w wieku ponad 60 lat.


Jarosław Wałęsa przegrał wybory. "To lekcja pokory i bardzo za nią dziękuję"

2018-10-21 22:28:00

Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej nie przeszedł do drugiej tury wyborów. - Ja nie rozdawałem drożdżówek, ale też nie rozdawałem płonnych nadziei. Mój program to była rzeczywista propozycja na zmiany w naszym mieście, nie obiecywałem niczego, czego nie dałoby się zrealizować w nadchodzącej kadencji. Może trzeba było obiecywać więcej? Nie, to nie w moim stylu - powiedział Jarosław Wałęsa.


Ojciec założyciel Platformy i żona z PiS. Płażyński w drugiej turze wyborów

2018-10-21 21:21:00

Kampania Kacpra Płażyńskiego była energiczna i zaczepna. W jej trakcie przegrał sprawę w trybie wyborczym z prezydentem Pawłem Adamowiczem. O fotel prezydenta Gdańska kandydat Prawa i Sprawiedliwości w drugiej turze powalczy z Pawłem Adamowiczem.