Ogłoszenia Gdańsk na Dodajnowe.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Gdańsk i okolic!

Od 4 do 6 lat więzienia za maltretowanie 18-latka. Po wyroku Ziobro zapowiada zaostrzenie kar

2018-01-19 11:31:00

Przez dobę więzili i okrutnie znęcali się nad 18-latkiem. Usłyszeli wyroki: od 4 do 6 lat więzienia. Po ogłoszeniu decyzji sądu, Zbigniew Ziobro zapowiedział zaostrzenie kar za najpoważniejsze przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Nawet do 30 lat więzienia. - Państwo musi być bezwzględne wobec zwyrodnialców - powiedział minister sprawiedliwości.


Zostawiła niemowlę w aucie i poszła na zakupy. Gdy wróciła, dziecko nie żyło

2018-01-18 11:28:16

8-miesięczna dziewczynka zmarła w samochodzie. W tym czasie jej matka miała robić zakupy w sklepie - informuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.


"Płacząc i krzycząc, zacząłem go reanimować". Szymek wpadł do studzienki, potem gmina ją przykryła

2018-01-18 06:44:00

- Chyba znamy otoczenie swojego mieszkania - mówi prokurator i o śmierć sześcioletniego Szymka obwinia jego rodziców. Chłopiec wpadł do niezabezpieczonej studzienki w pobliżu placu zabaw. - Chciał pobawić się z dziećmi - mówi tata chłopca i tłumaczy, że tylko na sekundę spuścił go z oczu. Prokuratura zarzuca rodzicom narażenie Szymka na śmierć, chociaż studzienka znajdowała się na terenie należącym do samorządu. I to służby miejskie powinny ją zabezpieczyć. Materiał pochodzi z magazynu "Uwaga!" TVN.


Miał odmówić leczenia osób z PiS. Prokuratura i rzecznik praw pacjenta zajmują się kartką

2018-01-17 17:48:09

"W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP" - kartka z taką informacją miała zostać wywieszona na drzwiach gabinetu lekarskiego. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie. Postępowanie wszczął już Rzecznik Praw Pacjenta.


Ciężarówką wjechał na czerwonym, zginęła 8-latka. Kierowca usłyszał zarzut

2018-01-17 15:44:11

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał kierowca ciężarówki, który we wtorek w Trąbkach Wielkich (Pomorskie) potracił na przejściu dla pieszych 8-letnią dziewczynkę i jej matkę. Dziecko zginęło na miejscu. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. Pierwsze informacje i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Uciekli z dzieckiem ze szpitala, mogli im ograniczyć prawa rodzicielskie. Jest decyzja sądu

2018-01-17 15:18:00

Sąd Rejonowy w Białogardzie wydał decyzję w sprawie rodziców, którzy we wrześniu ubiegłego roku uciekli z noworodkiem ze szpitala w Białogardzie. Dziewczynka ma zostać przy rodzicach. Wciąż toczy się sprawa o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo poprzez zabranie go ze szpitala.


Trenowali w lesie wyścigi z psami. Myśliwi kazali się im zwijać, "chyba że chcecie dostać kulką"

2018-01-17 13:39:00

Jak każdego dnia Igor Tracz poszedł razem z młodzieżą z klubu sportowego do lasu, żeby trenować z psami wyścigi. W pewnym momencie podeszło do nich dziesięciu myśliwych ze strzelbami. - Powiedzieli krótko: Dzień dobry, panowie. Macie pięć minut, żeby się zwijać. Chyba że chcecie dostać kulką - opowiada trener.


Radna PiS z córką blokowały Marsz Równości. Prokurator chce warunkowo umorzyć sprawę

2018-01-17 11:06:00

Jest akt oskarżenia w sprawie zakłócania Marszu Równości w 2016 roku. Prokuratura chce ukarania pięciu osób, ale nie ma wśród nich Anny Kołakowskiej, radnej Prawa i Sprawiedliwości i jej córki. Prokuratura chce umorzyć ich postępowania, ale warunkowo. Przez dwa lata nie mogłyby popełnić podobnego wykroczenia.


Był pijany, miał zabić autem cztery osoby. Okazało się, że to nie on prowadził

2018-01-16 16:36:00

32-letni Damian O. został wypuszczony z aresztu. Wcześniej postawiono mu zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku pod Kwidzynem. Zginęły w nim cztery osoby. Okazało się jednak, że to nie on prowadził samochód.


8-latka śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę. "Przechodziła przez przejście dla pieszych"

2018-01-16 15:52:12

Nie udało się uratować 8-letniej dziewczynki, która na przejściu dla pieszych w Trąbkach Wielkich (Pomorskie) została potrącona przez samochód ciężarowy. Dziewczynka zmarła na miejscu. Przez pasy przechodziła razem z mamą. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.