Ogłoszenia Gdańsk na Dodajnowe.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Gdańsk i okolic!

"Nie ma zgody na zło i nienawiść". Wasze serca dla prezydenta Adamowicza

2019-01-17 07:49:37

"Pamiętajmy o ostatnich słowach Pawła Adamowicza, że to jest czas dzielenia się dobrem", "po raz kolejny pokazaliśmy naszą solidarność, tym razem solidarność z Gdańskiem". W środę wieczorem mieszkańcy wielu miast wzięli udział w akcji "największe serce świata". Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Mandat prezydenta Adamowicza wygaszony. Wybory odbędą się w połowie kwietnia

2019-01-16 12:14:00

Paweł Adamowicz przestał formalnie być prezydentem Gdańska - komisarz wyborczy w Gdańsku wygasił mandat zmarłego samorządowca. Teraz premier będzie musiał wyznaczyć komisarza i datę wyborów uzupełniających na prezydenta Gdańska.


Decyzja o badaniu psychiatrycznym Stefana W. w "najbliższym czasie"

2019-01-16 12:10:00

W najbliższym czasie zapadnie decyzja o przeprowadzeniu jednorazowych badań psychiatrycznych 27-letniego Stefana W. podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


"Do zobaczenia za chwilę". Wałęsa pożegnał Adamowicza

2019-01-16 11:34:00

"Żegnaj Przyjacielu na tym padole, do zobaczenia za chwilę, gdzie lepiej" - taki wpis zamieścił były prezydent Lech Wałęsa w księdze kondolencyjnej wyłożonej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku po śmierci prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza. - Na tyle mnie było stać - skomentował.


Paweł Adamowicz spocznie w Bazylice Mariackiej

2019-01-16 11:27:00

Urząd Miasta Gdańska poinformował o szczegółach sobotniego pogrzebu Pawła Adamowicza. Spocznie w Bazylice Mariackiej. Mieszkańcy mogą pożegnać prezydenta w niej i w Europejskim Centrum Solidarności. Rodzina prosi, by nie składać kondolencji i nie przynosić zniczy ani kwiatów.


Nauczyciel Roku 2018: krzywdzenie zaczyna się w chwili, gdy nie słuchamy

2019-01-16 10:54:00

Przemysław Staroń, nauczyciel etyki i filozofii, wybrany w 2018 roku Nauczycielem Roku, na antenie TVN24 opowiadał, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co spotkało prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jak walczyć z mową nienawiści i radził, by dać czas Owsiakowi.


Będzie sekcja zwłok prezydenta."Trzeba ustalić bezpośrednią przyczynę jego śmierci"

2019-01-15 11:46:29

Prokuratura zapowiedziała na dziś sekcję zwłok Pawła Adamowicza. Planowane jest także badanie mężczyzny podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska pod kątem chorób psychicznych. Stefan W. przebywa obecnie w areszcie.


Gdańsk: żałoba do dnia pogrzebu prezydenta. Wystawiona księga kondolencyjna

2019-01-15 11:43:52

- Podjęliśmy decyzję o tym, żeby wszystkie iluminacje świąteczne wygasić, także choinkę na Długim Targu. Wszystkie flagi, które wiszą na naszych masztach, zostały opuszczone do połowy, a flagi wzdłuż głównych ciągów ulic zostaną przybrane kirem - poinformował Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. W mieście ogłoszono żałobę od wtorku do dnia pogrzebu Pawła Adamowicza.


Arcybiskup Głódź: pogrzeb Adamowicza możliwy w sobotę

2019-01-15 11:05:26

Życie prezydenta Gdańska było wielkie, godne, dynamiczne, ale za krótkie - powiedział we wtorek metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który wpisał się do księgi kondolencyjnej wystawionej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Poinformował, że pogrzeb Pawła Adamowicza może odbyć się w sobotę, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rodziny.


Wiceprezydent Gdańska: zaproponowano mi funkcję komisarza

2019-01-15 10:39:00

Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza prowadzi do wygaśnięcia jego mandatu. W ciągu 90 dni od wygaśnięcia mandatu premier zarządzi przedterminowe wybory. Wcześniej szef rządu wskaże osobę pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska - komisarza. Wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekazała mediom, że to jej zaproponowano tę rolę.